Дослідники відповіли на питання, чи можна наперед передбачити, чи будуть відносини, які виникли у пари довгостроковими і серйозними, – або ж виявляться короткочасними і випадковими.

Чому з одними партнерами укладають шлюб, а з іншими лише проводять час, і далі задоволення сексуальних потреб справа не йде? У своєму новому дослідженні вчені з Університету Каліфорнії спробували знайти розгадку цієї дилеми.

Фахівцями було проведено опитування серед понад 800 осіб різного віку. Дослідники прийшли до висновку, що початок відносин, як довготривалих, так і коротких, практично завжди однаковий за напруженням романтичних почуттів.

«Ми виявили, що романтичний інтерес зростає з однаковою швидкістю як у короткострокових, так і довгострокових відносинах. Але в якийсь момент романтичний інтерес має тенденцію до плато і зниження короткострокових відносин, у той час як в довгострокових відносинах він продовжує підніматися і досягає більш високого піку», – розповів про розкриту особливість професор психології Підлогу Іствік.

За словами Іствіка, що у відносинах, які виникають у пари настає «конкретний період часу», з якого спілкування починає розходитися, поступово перетворюючись на короткострокові і тривалі стосунки. На жаль, науці дуже мало що відомо про цей конкретний період, необхідний додатковий збір даних, додав учений.

У той же час вчені вважають, що існують передумови, які дозволяють з достатньо великою часткою ймовірності припустити, наскільки міцними виявляться стосунки.

«У реальному житті люди можуть опинитися в короткострокових відносинах, коли їх просто привертає до іншої людини – достатньо, щоб продовжувати займатися сексом, але тим часом не дуже довго. Довгостроковими відносинами можуть стати ті, які починаються особливо захоплююче і перетворюються в щось стабільне», – поділилися автори роботи своїми думками на цей рахунок.