Вирішила спробувати плавання для схуднення? Це чудова ідея, адже плавці під час тренування спалюють на 25% більше енергії, ніж бігуни!

У плавання маса плюсів, серед яких:

  • Практично повна відсутність протипоказань (ніяких тобі проблем з суглобами)
  • Користь для спини
  • Активне спалювання калорій — до 400 ккал за 45 хвилин
  • Ефективний метод боротьби з целюлітом
  • Поліпшення роботи серця і легенів
  • Опрацювання всіх м’язів

Цей вид спорту дозволить не тільки зробити тіло підтягнутим, але і принесе реальну користь для всього організму. Як плавати в басейні, щоб схуднути? Дивись нашу інструкцію!

З чого почати

До першого походу в басейн потрібно підготуватися. По‑перше, оформити медичну довідку. Як правило, це можна зробити в самому басейні або в будь-якому медичному центрі. По‑друге, потрібно вибрати сам майданчик для тренувань. Спробуй різні, щоб знайти оптимальну для тебе довжину доріжок (25м або 50м), місце розташування басейну і т. п. Влітку дуже приємно тренуватися на відкритих майданчиках, такі є в багатьох містах України. І, нарешті, найприємніша частина підготовки — це екіпірування. На щастя, багато брендів в цьому сезоні випустили спортивні злиті купальники з цікавими принтами, так що нудьгувати точно не доведеться. Не забудь про м’яку шапочку, гумові в’єтнамки, плавальні окуляри, а також косметику, яка захистить твоє волосся і шкіру після купання.

Скільки потрібно плавати в басейні

Оптимальна довжина тренування — 45 хвилин. До речі, невелику тривалість теж можна віднести до плюсів плавання, що завжди актуально для тих, хто хоче встигнути все. Досить займатися 2 рази на тиждень. Скільки часу плавати в басейні? Від 30 хвилин до 1,5 годин, залежить від твоїх цілей. Якщо ти готуєшся до триатлону, наприклад, тренування будуть довгими, так як за одне заняття ти будеш пропливати пару кілометрів. Якщо ж твоя задача — просто привести фігуру в порядок і додати в життя більше фізичної активності, вистачить і 45-хвилинного тренування. Головне — більше плавати і менше стояти біля бортика.

Як правильно плавати в басейні

Спробуй таку схему для початківців:

  • 5-7 хвилин — розминка на суші
  • 10 хвилин — спокійне плавання, тобто розминка у воді
  • 20 хвилин-тренування з інтервалами і чергуванням різних груп м’язів. 100 метрів швидко, потім 50 метрів повільно. Наступні 100 метрів — робота тільки ногами (руки тримають дощечку). 50 метрів — повільно, відпочинок. Ще 100 метрів — тільки руки (дощечка затиснута ногами).
  • 5 хвилин — заминка, спокійне плавання на спині або іншим улюбленим стилем.

Найбільшу ефективність для зниження ваги дадуть інтервальні тренування — чергуй плавання з високим темпом з повільними інтервалами, при цьому намагайся не робити пауз. Такі тренування допомагають спалювати в 3-5 разів більше калорій!

Опрацювати певні групи м’язів допоможуть допоміжні засоби, які є в будь-якому басейні. Якщо твоє завдання – зробити ноги і стегна стрункішими, візьми дощечку двома руками, витягни її перед собою і інтенсивно працюй тільки ногами. Побудувати тренування правильно допоможе консультація тренера: він підкоригує техніку і покаже, як використовувати обладнання для вирішення твоїх завдань.