Попереду літо, а значить, що можливості отримувати корисні для організму речовини прямо з грядки буде більше. Але на яку зелень слід звернути особливу увагу?

Зелена цибуля

Один стакан нарізаної зеленої цибулі містить в собі вітамін К (в 2,5 рази вище добової норми), а також С (31% норми), а (25%), фолієву кислоту (16%), залізо, магній (8%) і кальцій (7%), кажуть вчені. Вони відзначають, що цибуля здатна знижувати рівень “поганого” холестерину і цукру.

Рута

Порція м’яти (приблизно 11 г) включає вітамін А (9% добової норми), залізо (7%), фолієву кислоту (4%), а також магній (6%), згідно з дослідженнями. При цьому за допомогою ефірного масла цієї рослини можна знизити біль при синдромі роздратованого кишечника, пише bmj.

Тархун (естрагон)

Як і м’ята, ця рослина використовується в якості заспокійливого засобу, допомагаючи заснути. Цей факт тархуна вдалося підтвердити під час досліджень на мишах. Більш того, стверджують вчені, екстракт рослини на 20% знижує цукор в крові.

Кропу

Одна порція кропу (стакан) містить вітаміни C і А (8% і 4% добової норми відповідно), Марганець (5%), фолієву кислоту і залізо (3%). Крім того, до складу кропу входять кальцій, магній і фосфор, які допомагають зміцнити кістки. Антиоксиданти в популярній зелені пом’якшують хронічні запалення, а також покращують роботу серця.

Розмарин

Розмарин славиться високим вмістом антиоксидантів. Масла цієї рослини здатні допомогти імунним клітинам в захисті організму. А аромат розмарину, кажуть експерти, покращує настрій, а також уповільнює старіння мозку, надає допомогу в концентрації і більш швидкому прийнятті рішень.

Свіжа зелень має бути присутня в раціоні кожної людини. Однак багато хто не знає, як її правильно зберігати. Іноді в холодильнику для цього є так звана” нульова “камера або”зона свіжості”. Що робити, якщо такої камери немає, розповіли фахівці.