Експерти в області дієтології проаналізували 40 найпопулярніших дієт для схуднення. За підсумками дослідження фахівці назвали найпростішу, ефективну і найбільш корисну дієту на 2019 рік.

Рейтинг найкращих дієт був опублікований в журналі U.S. News & World Report. Дієти оцінювалися за різними параметрами: користь для організму, ефективність, доступність та інші. Перемогу, за кількома основними параметрами, здобула середземноморська дієта. Сам термін з’явився ще в 50-х роках XX століття і був введений в Анселом і Маргарет Кейс-американськими вченими, які вивчали вплив харчування на здоров’я.

Цікаво, що середземноморська дієта відрізняється від інших тим, що це не конкретна схема або інструкція, а набір принципів харчування. Суть цих принципів дуже проста. Основний раціон складається з різних овочів, бобових, горіхів і цільнозернових. При цьому солодощі і жирне м’ясо вживаються в їжу вкрай рідко або зовсім виключаються.

Як десерт щодня вживаються в їжу фрукти і ягоди. Хліб і макаронні вироби з цільного зерна і твердих сортів пшениці також можуть входить в щоденний раціон. Основне джерело жирів – масла прямого віджиму. Молочні продукти вживаються у вигляді натурального йогурту або молодого сиру.

Яйця вживають в невеликій кількості – близько 4 штук в тиждень. З м’яса перевага віддається рибі і птиці, але вживається не щодня, а кілька разів на тиждень. Баланс харчування розподіляється наступним чином: 60% вуглеводів, 30% жирів (в основному оливкова олія), 10% білків (квасоля, горох, нут, м’ясо, риба. птах.) Ця дієта дозволяє нормалізувати вагу без ризику для здоров’я. Крім того вона значно знижує ризик серцево-судинних захворювань, зміцнює імунітет і позитивно впливає на здоров’я в цілому.