Людське тіло може дати багато підказок, що вказують на проблеми зі здоров’ям. Незважаючи на те, що про стопах досить часто забувають, намагаючись звертати увагу на інші частини тіла, вони можуть багато розповісти про загальне здоров’я і попередити про появу деяких захворювань.

“Якщо у вас завжди холодні пальці ніг, однією з причин може бути поганий кровотік”, – повідомляє портал Webmed. Проблеми з кровообігом зазвичай пов’язані з курінням, високим тиском і захворюваннями серця.

Крім того, ноги можуть мерзнути через постійно високого рівня цукру в крові, остільки в цьому випадку мова може йти про пошкодження нервів. Згідно з даними клініки Мейо, діабетична невропатія найчастіше вражає нерви саме в ногах.

Залежно від того, наскільки сильно уражені нерви, симптоми захворювання можуть варіюватися від болю і оніміння в ногах і ступнях до проблем з травною системою, серцем, кровоносними судинами і сечовивідними шляхами. У деяких людей ознаки з’являються в легкій формі.

До інших можливих причин холодних ніг відносять гіпотиреоз і анемію.

Коли пальці стають білими, потім синюватими, а потім знову червоніють і повертаються до свого природного кольору, мова йде про хворобу Рейно. Причиною цього стану є різке звуження артерій.

Подібні спазми судин також можуть викликати перепади температури або стрес. Крім цього, хвороба Рейно може бути пов’язана з ревматоїдним артритом, проблемами з щитовидною залозою і хворобою Шегрена.