Рибні консерви дуже корисні, якщо вживати їх правильно. Про це розповіла лікар-дієтолог Федерального дослідницького центру харчування Тетяна Солнцева.

– Існує думка, що при консервуванні риба втрачає свої корисні якості. Однак це не так. Рибні консерви — прекрасне джерело білка, незамінних жирних кислот Омега-3, вітамінів D, групи В, особливо В12, мікроелементів — фосфору, кальцію, селену, цинку та ін. Все це дуже важливо для нормальної роботи серцево-судинної, кровотворної, а також нервової та імунної систем, — зазначила вона.

Також це відмінне джерело білка, а чемпіоном за його змістом визнаний тунець. Він містить практично всі незамінні амінокислоти і засвоюється нашим організмом на 95%. Що важливо, тунець — досить низькокалорійний продукт.

Однак в консервованій сайрі, горбуші, кальмарах вміст Омега-3 поліненасичених жирних кислот в 2-10 разів більше, ніж в тунці.

— Тому якщо ви розраховуєте отримати більше користі і вітамінів, то краще приготувати салат з горбушею, лососем, сайрою або печінкою тріски — чемпіоном за вмістом вітаміну D і Омега-3 жирних кислот, — розповіла Солнцева.

Їсти рибні консерви кожен день дієтологи не радять, так як в них багато солі. Також хижі риби, до яких відноситься тунець, за своє життя можуть накопичувати в організмі важкі метали. Особливо небезпечна ртуть, що міститься в рибі у вигляді метилртуті. Найбільше цього небезпечного з’єднання у великій і старій рибі.

Так що продукти з тунця та інших хижих риб (акула, риба-меч, марлін) не варто їсти вагітним і дітям.