Медична статистика каже, що за час пандемії знизилася кількість людей, які звертаються до лікарів зі скаргами на симптоми можливого раку, і це оцінюється як тривожний факт.

Організації, які ведуть боротьбу з раковими захворюваннями, попереджають, що тисячі людей живуть із невиявленим раком, не підозрюючи про це. Експерти вважають, що зниження звернень до лікарів та затримка своєчасного лікування під час пандемії призведуть до того, що згодом кількість ракових хворих різко зросте.

Медики нагадують, що раннє виявлення хвороби є ключем до успішного лікування раку. Але багато видів раку проявляються розпливчастими, неспецифічними симптомами і можуть залишатися непоміченими. Ось чому важливо завжди стежити за станом тіла і роботою організму, помічати зміни, що відбуваються. 10

Наступні 10 ознак, на думку фахівців, не можна ігнорувати нікому.

Втрата ваги. Повинно насторожити схуднення, яке не можна пояснити. Різка безпричинна втрата ваги може бути однією з перших ознак раку підшлункової залози, шлунка, стравоходу, легенів.

Припухлості. Слід ставитися серйозно до стійких шишок, ущільнень у будь-якій частині тіла: не можна ігнорувати такі утворення на шиї, пахвах, животі, паху, грудях, яєчках.

Кашель. Якщо вона не зникає через три або чотири тижні, потрібно обов’язково звернутися до лікаря. Задишка та кашель з виділенням мокротиння, що містить сліди крові, може бути ознакою раку легень.

Зміни родимок. Поява нових родимок чи зміни у розмірі, формі, кольорі вже існуючих можуть бути ознакою раку шкіри. Шкірки на родимках, їх кровоточивість або виділення будь-якої рідини – все це не можна ігнорувати, необхідно перевіряти.

Кров у виділеннях. Кров у стільці є одним із тривожних ознак раку кишечника, особливо якщо також змінюються звички, пов’язані з відвідуванням туалету. Кров у сечі може бути симптомом раку сечового міхура чи нирок.

Жінкам також слід звертати увагу на незрозумілі вагінальні кровотечі або «що виділяють» між менструаціями, після сексу або після менопаузи.

Проблеми із сечовипусканням. Неконтрольоване підтікання сечі або сильні позиви, що не піддаються терпінню, пробудження вночі, біль при сечовипусканні або спробах помочитися – ці стани слід обговорити з терапевтом або з урологом.

Дивний біль. Біль, що триває більше чотирьох тижнів, незрозумілий або періодичний, що виникає протягом тривалого часу, теж може бути попереджувальним знаком раку. Зростаюча пухлина тисне на кістки, нерви або інші органи в тілі, що сприяє больовим відчуттям.

Печія. Якщо ви регулярно страждаєте від нападів сильної печії або вам здається, що печія, що виникла, не проходить, слід пройти обстеження – це може бути проявом раку шлунка або горла.

Проблеми з ковтанням. Почуття, що їжа постійно застрягає, або відчуття незручності, дискомфорту при ковтанні теж є тривожним сигналом, така проблема буває властива раку стравоходу.

Нічна пітливість. Виділення поту вночі є раннім симптомом багатьох видів раку, наприклад часто спостерігається при лейкозі.