Хліб, що містить в собі пропіонат, здатний негативно впливати на здоров’я людини.

Вчені прийшли до висновку, що використовуваний при приготуванні хліба пропіонат, може не тільки негативно вплинути на гормональний фон, але також посилює ризик ожиріння і діабету. Відповідна інформація представлена в прес-релізі на сайті Школи громадської охорони здоров’я при Гарвардському університеті.

Було проведено дослідження, під час якого фахівці вводили в організм гризунів коротколанцюгову жирну кислоту, що запобігає утворенню цвілі на хлібі. В результаті у мишей було зафіксовано зростання рівня гормонів: глюкагон, норадреналін і жирних кислот FABP4. Крім того, печінка мишей почала виробляти більше глюкози, що призводило до розвитку діабету.

Потім був проведений експеримент за участю людей, яких поділили на дві групи. Перша частина добровольців отримувала з їжею один грам пропіонату, а другій групі давали їжу з плацебо. Дослідження показало, що вживання їжі з пропіонатом збільшувало вироблення гормонів, які стимулюють метаболічні порушення.

Таким чином, хліб, який заявлений як довго не псується, може привести до небезпечних наслідків для здоров’я. Фахівці радять вибирати хліб з максимально натуральним складом.