Дослідження фахівців Бостонського університету виявило прямий зв’язок між віком породіль і тривалістю їх життя: ті, хто виробляв на світ потомство, розмінявши четвертий десяток, частіше доживали до 95 років. При цьому наявність дітей, народжених раніше, не мало значення.

Щоб прийти до такого висновку, американські вчені проаналізували дані про 551 сім’ї довгожителів. Вони з’ясували, що ті жінки, які ставали мамами у віці 33 років, прожили довше ровесниць, які народжували до тридцятиріччя.

«Ми ні в якому разі не закликаємо пізніше обзаводитися дітьми, просто відзначаємо цей дивовижний факт», – зазначив автор дослідження доктор Томас Перлз в статті, опублікованій на сайті медичного журналу Menopause.

Перлз припускає, що сама здатність представниць слабкої статі завагітніти після 30 років свідчить не тільки про хороший стан їх репродуктивної системи, а й про уповільнений процес старіння організму.

«Тривала фертильність обумовлена ​​генетично, і швидше за все, жінки, які зважилися на пізні пологи, передають цю особливість наступному поколінню», – заявив експерт.

Вчений вважає, що скоєне ним відкриття проливає світло на питання, чому 85% представниць прекрасної статі доживають до ста років, в той час як серед чоловіків цей показник досягає лише 15%.

Читайте також:  Пиво допомагає запобігти хворобі Альцгеймера

Факт у тему:

У середині червня австралійські дослідники дізналися, що збільшує ризик передчасних пологів. На останніх тижнях вагітності в жіночому організмі починає накопичуватися білок, під впливом якого починається процес скорочення матки.

Тепер вчені мають створити ліки, що блокує дію цієї природної речовини – таким чином, у представниць прекрасної статі буде більше шансів стати мамами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВЧЕНІ: РОЗУМНИМ ЖІНКАМ ЗАКРИТИЙ ШЛЯХ ДО ДОВГОЛІТТЯ

ТРИ ПРОДУКТИ, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ДОВГОЛІТТЯ

ЗАКОНИ ДОВГОЛІТТЯ