Аспірин може входити до складу деяких засобів від застуди та грипу, тому перед його застосуванням варто дізнатися про можливі побічні ефекти. Як пояснили фахівці, іноді ліки не сумісні з іншими препаратами.

Зокрема, Національний центр охорони Здоров’я Великобританії (NHS) застеріг від прийому аспірину разом з ібупрофеном. “Не приймайте аспірин з ібупрофеном… без консультації з лікарем”, – йдеться на сайті NHS.

Як пояснили медики, аспірин і ібупрофен належать до однієї групи ліків, відомих як нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). У сукупності вони збільшують ймовірність виникнення неприємних побічних ефектів, найлегшим з яких буде біль в животі. За словами фахівців, деякі НПЗП можуть непередбачувано реагувати з іншими медикаментами і збільшувати ризик небажаних ефектів.

Перш ніж приймати ібупрофен, рекомендується порадитися з лікарем в наступних випадках:

* прийом в даний час іншого НПЗП;
* прийом аспірину або варфарину в низьких дозах;
* прийом циклоспорину – ліки від артриту або виразкового коліту;
* прийом сечогінних засобів.

Також ібупрофен може взаємодіяти з наступними речовинами:

* літій-приймається при біполярному розладі і депресії;
* метотрексат-приймається при ревматоїдному артриті;
* СІЗЗС, такі як циталопрам і прозак – антидепресанти.

Якщо після прийому будь-якого НПЗП з’явилася нудота, сонливість або розлад шлунка, слід негайно зателефонувати до лікарні. Такі симптоми, як правило, вказують на передозування ліками. До важких ознак цього стану відносяться утруднене дихання, судоми і втрата свідомості.

Хоча аспірин вважається безпечним ліками, до його прийому варто підійти з обережністю, якщо в анамнезі є:

* алергія на ліки в минулому;
* виразка шлунка;
* нещодавно перенесений інсульт;
* високий кров’яний тиск;
* нетравлення;
* астма або захворювання легенів;
* проблеми зі згортанням крові;
* подагра.

Дозволяється приймати аспірин разом з парацетамолом або кодеїном. У разі сумнівів необхідно поговорити з лікарем або уважно вивчити інструкцію до препарату, заявили експерти.