Колонії бактерій загрожують людству. Протягом багатьох тисячоліть ми живемо у взаємодії – у зв’язку з одними хворіємо, використовуючи інші, видужуємо.

Однак вчені, які працюють під егідою Міжнародного конгресу захворювань у Відні, заявили, що бактеріальні інфекції, які належать до категорії венеричних (тобто тих, які передаються статевим шляхом), незабаром знищать нашу популяцію. Раніше повідомлялося, що захворюваність ІПСШ, в тому числі і СНІД, по всьому світу пішла на спад, але приріст знову відновився.

Причина побоювань криється у стрімкому розвитку бактеріальної стійкості до вже розроблених лікарських препаратів і у відсутності нових медикаментів. Такі захворювання як гонорея або сифіліс давно вже лікуються одними і тими ж препаратами, доліковуються не всі, а тому і виникають нові, резистентні, різновиди бактерій. Свою ефективність у боротьбі з сифілісом досі демонструє пеніцилін, а от препарати цефалоспорини все менш ефективні.

Читайте також:  Дієтолог назвала способи запобігти похміллю під час свят

Схожа ситуація спостерігається і з протидією грибкових і вірусних інфекцій – ВПЛ, герпес, ВІЛ. На тлі стрибка захворюваності ВІЛ (щорічно 448 000 000 чоловік у віці 19-49 років) людство стає більш беззахисним перед іншими венеричними захворюваннями.