Вчені з Копенгагенського університету провели відповідні вимірювання на новому обладнанні, які показали, що рівень шкідливого для здоров’я холестерину в організмі людини насправді вище, ніж передбачалося раніше. За словами фахівців, відкриття має велике значення для майбутньої профілактики і лікування серцево-судинних захворювань.

Якщо рівень холестерину занадто високий, ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань збільшується. Часто в цьому звинувачують «поганий» його вигляд. Проте, остання наукова робота показала, що зовсім інший його тип може бути відповідальним за ряд хвороб. Результати засновані на даних Копенгагенського загального демографічного дослідження.

В цілому у 9 000 чоловік були взяті відповідні аналізи за допомогою нового сучасного вимірювального обладнання. Результати показали, що загальний холестерин в крові складається з рівних частин «поганого» і «хорошого».

«Нам вдалося з’ясувати, що кількість залишкового холестерину в крові настільки ж високо, як і кількість ЛПНЩ. Рівень цієї органічної сполуки настільки ж критичний з боку підвищеного ризику інфаркту міокарда та інсульту, і тому це тривожна новина», – сказав професор і головний лікар Берд Нордестгаард з Копенгагенського університету.

Попередні дослідження, проведені в Копенгагені, показують, що надмірна вага та ожиріння є основною причиною дуже високої кількості залишкового холестерину в крові. Крім того, діабет, спадкові гени і недолік фізичної активності грають свою роль в цьому відношенні.