Вчені з Університету Гріффіта в Австралії і британського Оксфордського університету провели ряд досліджень і виявили, від якого продукту потрібно відмовитися, щоб запобігти ризику серцевих захворювань.

Йдеться про повну або часткову відмову від солі. Саме вона, вважають фахівці, негативно впливає на кровотік, відкладаючись на стінках судин. Згодом це веде до погіршення кровообігу, повідомляє British Medical Journal Open.

Фахівці зробили висновок, досліджуючи населення африканського Камеруну. Там місцеві жителі перейшли до замінників солі з низьким вмістом натрію. Це дозволило в рази скоротити кількість смертей від різних серцево-судинних захворювань.

Вчені відзначають, що зниження рівня солі запобігає від 10 до 80 тис. смертей через хвороби серця. Однак вони уточнили, що остаточний зв’язок між наявністю значної кількості солі в організмі і розвитком серцевих захворювань до кінця не вивчена.

Нагадаємо, раніше були знайдені п’ять простих способів знизити споживання солі. Правильний прийом солі в їжу дуже важливий для здоров’я організму, кажуть фахівці. Щоб зменшити її кількість в організмі, існує кілька ефективних способів.

Перше-уникати вже оброблених продуктів харчування і соусів. У готових до вживання «магазинних» продуктах, як правило, міститься занадто велика кількість солі. Це робиться спеціально, щоб поліпшити смак страви, пояснюють експерти.