Дефіцит таурину може викликати чоловіче безпліддя, як з’ясували вчені. На їхню думку, брак цієї ключової амінокислоти деформує сперматозоїди.

Дослідження показало, що чоловіки, які мають дефіцит таурину частіше стають жертвами безпліддя. Японські вчені, спостерігаючи за лабораторними мишами, з’ясували, що нестача цієї амінокислоти призводила до деформації сперматозоїдів, а якщо точніше, то їх хвостів. Однак коли гризуни отримували таурин, що міститься в м’ясі, овочах і бобових, то хвости їх сперматозоїдів поверталися до норми. Дотепер не дуже зрозуміло, чому взагалі у чоловіків відзначається дефіцит таурину. Але відомо, що страждають від тривожних станів, подагри, ожиріння або ниркової недостатності представники сильної статі частіше стикаються з нестачею цієї амінокислоти.

Читайте також:  Як осіння погода впливає на настрій та гормональний фон

В групу особливого ризику входять вегани і вегетаріанці, оскільки ключовим джерелом таурину є м’ясо. Однак організм може самостійно запасатися амінокислотою в достатніх кількостях від овочів, бобів і горіхів. Таурин також міститься в грудному молоці, а іноді його додають в деякі популярні енергетики. Спостереження показали, що в організмі лабораторних мишей була відсутня цистеїн-діоксигеназу (CDO) – білок, який виробляє амінокислоту таурин. Саме брак CDO міцно пов’язаний з безпліддям.

З’ясувалося, що миші з дефіцитом CDO в 10 разів більш часто виявлялися марними, і у них в клітинах сперматозоїдів відзначався помітно менший рівень таурину. Без таурину в сперматозоїдів в два рази частіше змінювалася форма хвостів, через що вони втрачали здатність запліднити яйцеклітини.

Читайте також:  Лікар розповіла про користь найулюбленішого та найдоступнішого фрукта