В останні кілька років з’являються все нові тренди, що стосуються миття волосся. Наприклад, довгий час був популярний ковошинг – миття без використання шампуню, а тільки із застосуванням бальзаму з натуральних інгредієнтів. Тепер, схоже, може з’явитися новий тренд – повна відмова від засобів для миття та догляду.

Студентка з Фінляндії Ірис Хейккінен розповіла виданню Mirror, що вже два роки не користується шампунем, а миє голову тільки простою водою. Зараз Ірис 24 роки і раніше вона страждала від свербіння і сухості шкіри голови.

В якийсь момент, дізнавшись, що багато людей зараз відмовляються від шампуню, Ірис теж зважилася на такий експеримент. Спочатку замість шампуню вона застосовувала яблучний оцет і харчову соду, але потім відмовилася і від них.

Тепер дівчина миє волосся тільки простою водою, рідко вона використовує кокосове масло і порошок з листя німа. Вона розповіла, що волосся стало краще виглядати, свербіж і неприємні відчуття її більше не турбують. Ірис зізналася, що в перший час її волосся було жирним і завжди виглядали брудним, але ця проблема зникла через пару місяців.

Зараз, за словами Ірис, люди дивуються, коли дізнаються, що вона не користується шампунем – її волосся виглядає доглянутим і акуратним. Вона миє волосся кожен раз, коли приймає душ. Тобто, не менше одного разу на день. Після фізичних навантажень або в жарку погоду Ірис миє волосся частіше.

Ірис вважає, що її метод може допомогти дівчатам, яким використання шампуню доставляє незручності, наприклад, поява свербежу або лупи.