Відразу два нових наукових дослідження підтвердили наявність зв’язку між кольором очей і ризиком розвитку афективного розладу психічного порушення, при якому людина опиняється під владою емоційно важкого почуття безнадійності і гострої печалі.

Вчені виявили, що люди з блакитними очима володіють стійкістю до психічного захворювання, в той час як люди з карими очима – сильніше схильні до цього розладу.

У першому дослідженні, автори якого дійшли такого висновку, взяли участь 175 осіб. Опитування показало, що учасники з карими очима частіше відчувають негативні зміни в настрої в зіставленні володарями блакитних очей.

Вчені висунули припущення про те, що така закономірність може пояснюватися здатністю органів зору пропускати сонячне світло в залежності від кольору.

«Світло, що потрапляє в головний мозок, викликає зниження рівня мелатоніну. Оскільки блакитні очі пропускають більше світла в головний мозок, це призводить до більшого зниження мелатоніну протягом дня, і саме тому люди зі світлими очима менш схильні до афективного розладу», – сказав у зв’язку з цим керівник проекту професор Ланц Уоркмен.

Вченими було проведено друге дослідження, в якому брали участь 2031 людина. 8% учасників мали хронічну форму афективного розладу, 21% – легку форму захворювання. Дослідники переконалися, що до афективного розладу, в основному, виявляються схильні жінки.

«У жінок цей стан розвивається на 40% частіше, ніж у чоловіків, і найсильніше буває виражено у жінок репродуктивного віку», – поділилися біологи виявленою закономірністю.

Наука досі не знає точних причин виникнення афективного розладу. Найбільш широко визнаються два типи розладів: це група депресивних станів, серед яких найбільш відомим і вивченим є великий депресивний розлад (клінічна депресія) і біполярний афективний розлад (маніакально-депресивний психоз). Для подібних порушень характерно поєднання періодів маніакальних, тобто емоційно піднятих (від 2 тижнів до 4-5 місяців) і депресивних (в середньому 6 місяців) епізодів.

Джерело: МедікФорум