Вчені стверджують, що багато людей, що скаржаться на головний біль, недооцінюють участь у цьому процесі свого нюху. Виявляється, ми погано почуваємося через невідповідні запахи, в надлишку оточуючі людини в зовнішньому середовищі.

Цілком звичні для нашого нюху запахи можуть послужити причиною головного болю, причому деякі з них здатні виявитися тригерами сильних больових нападів. Про те, що вчені прийшли до такого висновку, пише МедікФорум, посилаючись на дані, опубліковані в MEDdaily.

За словами дослідників, більше 50% пацієнтів з мігренню володіють підвищеною чутливістю до певних запахів і часто відчувають нездужання незабаром після контакту з певним запахом. Але особливим сприйняттям до запахів відрізняються жінки. Серед жертв мігрені з числа представниць прекрасної статі майже 70% починають випробувати перші симптоми болісного головного болю через кілька хвилин після контакту з ароматом.

Групою фахівців був складений «чорний список» запахів, здатних «розбудити» сильний головний біль. У цей перелік увійшли запахи цибулі і часнику, аромати духів, аерозолів, освіжувачів повітря для машин, а також тютюновий дим, запахи кухні (переважно пов’язані з жирною їжею) і чистячих засобів.

«Всі запахи впливають на специфічні зони мозку, але якщо під їх впливом кровоносні судини починають хаотично стискатися, це може приводити до дуже дискомфортних відчуттів. Також запахи здатні простимулювати трійчастий нерв і спровокувати за рахунок його надмірної активності невралгію», – застерегли експерти.