Британські фахівці називають паприку спецією довголіття і настійно рекомендують додавати її в страви. Така добавка знижує ризик серцевих захворювань, має протиракові властивості, констатують експерти.

«Коли справа доходить до основних причин смерті в усьому світі, перше місце в їхньому списку займають рак і хвороби серця. Зверніть увагу на паприку – ця пряність з сушеного перцю Capsicum annuum має властивості, що захищають від виникнення небезпечних патологій», – поділилися порадою лікарі в публікації видання Express.

Говорячи про корисні для серця властивості паприки, вони відзначили, що її вживання допомагає знижувати небезпечно високий рівень «поганого» холестерину ЛПНЩ, що закупорює артерії і викликав розвиток атеросклерозу. Дослідження показали, що каротиноїд капсантин, який вона містить, може підвищувати концентрацію «хорошого» холестерину ЛПВЩ, що діє як чистильник судин, що звільняє їх від холестеринових бляшок з ЛПНЩ-холестерину. Це підтвердили випробування за участю тварин і людей.

Читайте також:  Названі хвороби, на які вказують холодні стопи і болі в ногах

“Щоб захиститися від хвороб серця, важливо знизити в організмі концентрацію ЛПНЩ, одночасно підвищивши рівень ЛПВЩ, що протидіє його шкідливому впливу. Наявні дані свідчать, що вживання паприки допомагає вирішити це завдання”, – повідомили дослідники.

Крім того, відома пряність містить сполуки, що захищають від розвитку раку. Кілька її компонентів, включаючи бета-каротин, лютеїн і зеаксантин, ефективно борються з окислювальним стресом. Він характеризується порушенням балансу між нестабільними молекулами-вільними радикалами і антиоксидантами. Такий дисбаланс може привести до пошкодження клітин і тканин, спровокувати розвиток запалення, що збільшує ризик деяких видів раку. До того ж вченими було встановлено, що речовини паприки здатні пригнічувати ріст і виживання ракових клітин, впливаючи на експресію декількох генів.

Читайте також:  Вчені з США поставили крапку в питанні, чи шкідливо їсти на ніч

Зокрема, спеція добре проявила себе як засіб, що захищає від розвитку раку молочної залози. Її споживання жінками допомогло зменшити ймовірність захворювання на 25-35 відсотків.

“Хоча панацеї від смертельно небезпечних хвороб не існує, є вагомі підстави для включення в раціон певних продуктів. Паприка, безумовно, одна з них. Вона заслуговує право вважатися спецією довголіття”, – резюмували фахівці.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News