До такого висновку прийшли американські вчені з Каліфорнійського університету, провівши експеримент на мишах. Привчивши одну групу лабораторних тварин харчуватися виключно в темний час доби, фахівці помітили, що ці гризуни згадували знайому їм інформацію набагато повільніше в порівнянні з побратимами з контрольної групи.
  

 
Перед початком експерименту дослідники по черзі запускали всіх гризунів в коробку, де перебували всього два предмети (миші повинні були їх запам’ятати). Після цього тварин стали привчати до певного режиму харчування – одних годували вдень, а ночами змушували спати, інших – навпаки, при цьому набір продуктів і розмір порцій був для всіх однаковим.

Читайте також:  Посмикування ока може бути однією з ранніх ознак хвороби мозку

Після того, як учасники експерименту звикли до свого розкладу, їх знову помістили в ящик, проте цього разу там лежав тільки один знайомий предмет, тому другу іграшку вчені замінили. Фахівців цікавило, як швидко тварини впізнають річ, яку раніше бачили.

«Зовні миші, що ведуть нічний спосіб життя, нічим не відрізнялися від родичів з контрольної групи – від прийому їжі в темний час доби вони не погладшали. Однак ніхто з тих, хто спав днем, не зміг показати хороший результат при проходженні тесту на пам’ять », – зазначили американські вчені.

Мишам, що живилися ночами, знадобилося набагато більше часу на вивчення вже знайомого їм предмета. «Складалося відчуття, що вони бачать його в перший раз», – заявили дослідники, зазначивши, що члени другої групи, чий режим не був порушений, швидко пройшли випробування.

Читайте також:  Продукти допомагають боротися із неприємними симптомами менопаузи

Вивчення нейронних зв’язків у мозку лабораторних тварин підтвердило здогад експертів. Через харчування в позаурочний час пам’ять гризунів, дійсно, стала гіршою.

«Ми не маємо доказів, що ті ж самі процеси відбуваються в людському організмі, але підстави для таких припущень є», – уклали вчені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МЕДИКИ РОЗПОВІЛИ, ЧОМУ НЕБЕЗПЕЧНО ЇСТИ ВНОЧІ

НІЧНИЙ ГОЛОД: ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ

ЧИ КОРИСНО СПАТИ ВДЕНЬ?