Співзасновник і генеральний директор ExSeed Мортен Ульстед назвав 20 продуктів, які дозволяють підвищити фертильність у чоловіків. Доводи фахівця призвело видання Express.

ExSeed – це стартап, який розробив новаторський набір для тестування сперми на дому на основі смартфонів. Фахівцям вдалося з’ясувати, що сидячий спосіб життя, погане харчування, вживання алкоголю, куріння та ожиріння, негативно впливають на фертильність чоловіків. Деякі фактори навколишнього середовища також відіграють свою роль.

До них відносяться хімічні сполуки, що впливають на рівень гормонів. Вважається, що BPA в пластмасах і навіть деякі речовини в сонцезахисному кремі позначаються на рівні тестостерону, що слід взяти до уваги. Найчастіше негативна тенденція починає проявлятися після 35 років.

За словами Мортена Ульстеда, раціон дозволяє поліпшити стан справ. Наприклад, спаржа багата вітамінами К, А, В9, міддю, залізом і селеном, що позитивно позначається на якості сперми.

До продуктів, що підвищує фертильність, належать також: авокадо, болгарський перець, пісне м’ясо, ягода, бразильські горіхи, броколі, темний шоколад, лляне насіння, капуста, ківі, оливкова олія. У цьому ж списку гранат, кіноа, лосось, шпинат, томати, креветки, устриці, волоські горіхи.

«Адекватне споживання мікроелементів, таких як цинк, селен, вітаміни А, С,D, Е, справляє значний вплив на підвищення статусу фертильності чоловіків. Численні здорові жирні кислоти також важливі в підтримці здорової сперми та репродуктивного здоров’я в цілому», – пояснив Мотен Ульстед.