Слід звертати увагу на стан волосся і шкіри голови. Адже вони можуть показати, наскільки здоровий організм. Детальніше – в матеріалі.

Посічені кінці

Дуже часто ця проблема переслідує жінок. Але все це не просто так. Найчастіше подібний стан волосся сигналізує про брак заліза – вельми важливого для організму мікроелемента. Тоді в раціон треба включити більше печінки, м’яса, бобових, цільнозернових продуктів, насіння гарбуза.

Сухе і ламке волосся

Це говорить про те, що організму не вистачає білків, вітаміну А, поліненасичених жирних кислот. Вони в надлишку є в рослинних оліях, горіхах, жирній і напівжирній рибі. Крім того, сухе і ламке волосся сигналізує про проблеми з щитовидною залозою.

Читайте також:  Як зробити гречку максимально корисною, підказала дієтологиня

Випадання волосся

Якщо волосся почало стрімко випадати, то в першу чергу треба приділити увагу своєму харчуванню. Але найбільш часто такий стан є ознакою збою гормональної системи. В такому випадку необхідно сходити до лікаря і здати відповідні аналізи.

Лупа

Найчастіше лупа утворюється через неправильно підібраний шампунь. Але також її може викликати грибкова інфекція, проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту. Тоді буде важливо звернутися до трихолога, міколога або гастроентеролога.

Рання сивина

Зазвичай сивина утворюється після 35 років. Все, що відбувається раніше називають передчасною сивиною через зникнення фарбувального пігменту. Причин тому може бути кілька: порушення в роботі підшлункової і щитовидної залози, нестача вітамінів групи В, фолієвої кислоти.

Читайте також:  Діабет другого типу: що може привести до ремісії, з'ясували вчені

Потемніння волосся

Бувають такі ситуації, коли волосся починає набувати більш темний відтінок. Видимих причин для цього ви не бачите. Швидше за все, тоді мова йде про порушення у функціонуванні печінки і жовчного міхура. Знову-таки важливо звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причину проблеми і викорінити її.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News