Ці звички завдають непоправної шкоди здоров’ю.

Директор Центру профілактичної та спортивної медицини Технічного університету міста Мюнхена Мартін Галле назвав чотири звички, які завдають шкоди судинам в організмі людини.

До них фахівець відніс куріння, підвищений рівень цукру в крові, підвищений холестерин, високий артеріальний тиск.

Німецький професор пояснив, що з-за нікотину судини стискаються, і певні області тіла перестають забезпечуватися кров’ю. І хоча, це короткочасний ефект, куріння завдає значної шкоди в довгостроковій перспективі. Через цю шкідливу звичку страждає внутрішній шар судин, клітини якого починають відмирати, в результаті чого утворюються “дірки” і “шрами”.

Шкідливе і надмірне вживання солодкого. “Якщо ви час від часу балуєтеся десертом, вам нема про що турбуватися. Але діабетики і преддиабетики з постійно високим рівнем цукру в крові руйнують захисний шар своїх судин”, – попереджає німецький фахівець.

Небезпечним є і постійно високий рівень холестерину. Ця органічна сполука утворює маленькі бляшки, які забивають артерії, роблять їх крихкими і нееластичними.

Важко доводиться судинам і при високому тиску. В цьому випадку кров сильно тисне на їх стінки, що може привести до розриву.

Для зміцнення судин і підтримання їх здоров’я німецький професор рекомендує їсти багато овочів, а також їжу, багату ненасиченими жирними кислотами, гуляти на свіжому повітрі не менше двох разів на день і контролювати свою вагу. Загалом, вести здоровий спосіб життя.