Швейцарські вчені прийшли до висновку про те, що регулярне використання смартфонів змінює мозок людини. Йдеться про спільну роботу пальців і мозку власників цих телефонів.

Дослідники з Університету Цюріха провели експеримент з використанням електроенцефалограф для вимірювання активності мозку у 37 добровольців у той момент, коли вони користувалися своїми мобільними телефонами. При цьому 26 осіб мали смартфони, а у 11 були більш старомодні мобільні телефони з кнопками.

До голів всіх людей приєднувалися електроди для зчитування електричних послань, якими мозок обмінюється з руками для управління ними. Виявилося, що у власників смартфонів відзначається більша мозкова активність, ніж у тих, хто все ще не користується сенсорними екранами.

“Я був, насправді, здивований рівнем змін, викликаних використанням смартфонів, – говорить автор дослідження Арко Гош. – Наші результати показують, що мозок адаптується до особистого досвіду кожної людини, і це залежить навіть від наявного у нього мобільного телефону”.

Відомо, що частина мозку, яка відповідає у скрипалів за роботу пальців, що використовуються для гри на скрипці, буває більш великою, ніж у людей немузичних. Швейцарські дослідники виявили, що точно такі ж зміни відзначаються в мозку у власників смартфонів. Правда, автори дослідження нічого не говорять про те, чи йде це мозку людини на шкоду або на користь, або ж не грає ніякої особливої ролі. Результати дослідження були опубліковані в журналі Current Biology 23 грудня.

Читайте також:  Вчені назвали чотири продукти, які потрібно виключити людям, які худнуть в 2022 році

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГАДЖЕТИ ДЛЯ ДИТИНИ: ЗА І ПРОТИ

ВЧЕНІ ВСТАНОВИЛИ: МУЛЬТФІЛЬМИ ВБИВАЮТЬ

СМАРТФОНИ ЗБІЛЬШУЮТЬ НАВАНТАЖЕННЯ НА СПИНУ – ВЧЕНІ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News