Існують продукти, вживання яких ефективно сприяє зниженню високого рівня холестерину в крові – фактора розвитку атеросклерозу, що веде до серцевих нападів та інсультів. Про це розповіла виконавчий директор Національного дослідницького центру «Здорове харчування», дієтологиня Зінаїда Медведєва.

У бесіді з “Комсомольською правдою” фахівчинею були названі 5 кращих груп продуктів для зниження надлишкового холестерину.

Жирна риба. За словами експертки, риба сімейства лососевих, кета, горбуша, а також палтус і звичайний оселедець містять цілий спектр корисних речовин, який оздоровлює стан судин. Омега-З кислоти, кальцій, йод доведено попереджають появу атеросклерозу – судинної патології, що характеризується накопиченням холестеринових бляшок.

Читайте також:  Яка квасоля корисніша за інші

Рослинні олії. Для зниження холестерину корисно вживати в їжу оливкову, лляну, рапсову олії, констатує експерт.

Горіхи. Згідно з наявними науковими даними, 30 грамів кешью або мигдалю в день знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 30%, ризику інсульту – на 46%. Медведєва радить вживати різні горіхи, конкретно сердечникам для поліпшення стану судин – волоські.

Цільнозернові крупи. Вони відрізняються високим вмістом клітковини, що допомагає знижувати рівень холестерину, гальмуючи його засвоєння з продуктів в кишечнику, пояснила фахівчиня.

Авокадо. Становить окрему групу, оскільки аналогічних йому продуктів немає. Його плодам притаманний унікальний вид рослинного жиру, що складається з мононенасичених жирних кислот, дія яких забезпечує ефект зниження підвищеного холестерину і разом з ним – зменшення ризику судинних захворювань.

Читайте також:  Медики назвали перші симптоми раку ротової порожнини