Багато людей, ймовірно, хоч раз в житті відчували різні болі в тілі, причини яких відразу важко пояснити. Однак, якщо вони відчуваються регулярно, це привід задуматися.

Недавнє дослідження виявило зв’язок між широко поширеним болем і ризиком розвитку деменції, хвороби Альцгеймера та інсульту. Широко поширена біль – це підвид хронічної м’язово-скелетного болю, яка може відображати порушення опорно-рухового апарату, що впливають на суглоби, кістки і м’язи.

Вчені з чунцінського медичного університету в Китаї проаналізували результати обстежень майже 2500 американців. У період з 1990 по 1994 рік випробовувані пройшли медичний огляд, лабораторні аналізи і детально описали характер болю в тілі. Учасників розділили на групи залежно від типів болю.

Виявилося, що кожен сьомий випробуваний страждає постійною широко поширеною болем. Її описують як відчуття болю, ниючий біль або скутості вище і нижче талії, з обох сторін тіла, в черепі, хребті і ребрах одночасно.

В результаті дослідження, опублікованого в журналі Regional Anesthesia & Pain Medicine, з’ясувалося, що у людей з такими хронічними болями ризик захворіти деменцією вище на 43%, а хворобою Альцгеймера – вище на 47%. Крім того, такі люди на 29% частіше страждають інсультом ніж ті, які не відчувають постійних болів в різних частинах тіла. Так, вчені прийшли до висновку, що хронічний біль може бути раннім індикатором зниження когнітивних функцій, незалежно від статі, віку та соціально-демографічних факторів.