Медики розповіли, які звички найефективніше запобігають розвитку інсульту.

Інсульт або крововилив у мозок є найбільш поширеним судинним захворюванням головного органу ЦНС. При цьому лікарі констатують: недуга стрімко молодіє, сьогодні дана патологія у пацієнтів середнього віку вже ні в кого не викликає подиву.

Лікарі нагадали про найбільш ефективні заходи профілактики інсульту, про це повідомляє Hronika.info. Фахівці підкреслюють, що як і будь-яке інше тяжке захворювання інсульт легше попередити, ніж відновлюватися після того удару.

Спиртне – урізати, сигарети – кинути. Наслідки тютюнопаління та надмірного вживання алкоголю вкрай сумні для судин: їх тканина втрачає свою еластичність і, стаючи більш крихкою, виявляється більш схильною до пошкоджень.

Не знижувати активності. За словами лікарів, для збереження здоров’я судин, потрібно проходити пішки щодня приблизно 5-7 кілометрів. Рух тренує серце і як наслідок покращує кровообіг, важливе для очищення судин головного мозку.

Контроль над масною їжею. Смажені страви, копченості, жирне м’ясо підвищують вміст холестерину в судинах, провокуючи утворення бляшок, через які зросте ризик виникнення тромбів і тромбозів.

Регулярний відпочинок. Дефіцит нормального сну і відпочинку сприяє розвитку небезпечних порушень в організмі, одним з наслідків яких може стати і інсульт, застерегли експерти.

Захист від стресу. Потрібно освоювати способи та методики, що дозволяють менше нервувати, і частіше помічати щось хороше в житті, щоб їй радіти. Нервове перенапруження загрожує багатьма погіршеннями здоров’я, в тому числі інсультом та інфарктом.

Джерело: МедікФорум