По суті, саме тіло людини не симетрично, тому не варто про це турбуватися. Обличчя робиться симетричним тільки за певний час до погибелі. Але коли одне око стало більше або менше недавно, то це вже привід для занепокоєння і може говорити про якісь патології які потребують невідкладного звернення до лікаря.

Інфекційні захворювання

Це може бути птоз — опущення верхньої повіки. Птоз з грецької перекладається як падіння, тобто опускання верхньої повіки, яке закриває радужку більше ніж на 1,5 мм. В нормі вона повинна бути закрита лише на 0,5 мм. Якщо людина відкрила очі, але одне око відкрити до кінця не може, це може говорити про птоз. Підняття зовнішнього ока виконується з підтримкою м’язу, який піднімає повіку, цей м’яз управляється око-руховою фіброю. Ця ситуація може бути вродженою в цьому немає нічого страшного ну ось так ви народилися. Буває що м’яз ,який піднімає віко трохи недорозвинений і діти відразу народжуються з опущеною повікою. Часто це може бути результатом травми. Людина отримала травму і це призвело до опущення ока, може травмуватися нерв або самий м’яз.

Як лікувати птоз?

Перше обстеження, яке необхідно зробити це комп’ютерна томограма голови і подивитися чи немає пухлини головного мозку. Офтальмологи роблять операцію, вона дуже тонка і копітка з допомогою цієї операції можна підтягнути повіку щоб вона нормально функціонувала. Лікар робить розріз шкіри повіки після розрізає сухожильну частину м’яза, вкорочує, підтягує м’язи і за допомогою хірургічної голки зшиває. І в підсумку укорочений м’яз піднімає віко. Якщо ця проблема у дитини, то потрібно обов’язково зробити таку операцію, адже опущення повіки може зашкодити зору.

Кон’юнктивіт

Кон’юнктивіт — почервоніння, запалення очей. При кон’юнктивіті можуть бути: гнійні виділення з очей, відчуття дискомфорту, посилена сльозотеча. Є кілька причин виникнення кон’юнктивіту: інфекційні, бактеріальні, алергічні, вірусні.

Як лікувати кон’юнктивіт?

Лікувати можна народними методами чаєм, ромашкою. А також можна лікувати медикаментозно краплями або альбуцидом 20% розчином. Капати краплі необхідно сидячи або лежачи у внутрішній кут ока і після затиснути, це місце, щоб краплі не потрапили у ніс, після чого акуратно промокнути око серветкою.

Невралгія трійчастого нерва. Це дуже поширене захворювання. Лицьовий нерв, що сформувався всередині головного мозку і, розташовується в скроневій кістці, що проходить через слуховий канал. В результаті цієї патології цей нерв може бути здавлений. У момент інфекції виникає відтік, і він здавлює нерв і призводить до паралічу.

Симптоми: неприємні відчуття в оці, сильне сльозотеча, асиметрія очей, порушується чутливість обличчя, сухість очей, очей не закривається повністю.

Потрібно звернутися до фахівця і він призначить вам лікування. Адже будь-які вірусні інфекції необхідно лікувати, щоб не виникло ускладнень.

Джерело: МедікФорум