Низький рівень фізичної активності та ожиріння в середньому віці суттєво збільшують небезпеку розвитку хвороби Альцгеймера. Такого висновку дійшли вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

Більше 40% населення Америки мають ожиріння, і незабаром це призведе до масштабного стрибка кількості випадків старечого недоумства, якщо врахувати, що американці живуть все довше.

Дослідники з Каліфорнії встановили, що наявність ожиріння у середньому віці та сидячий спосіб життя підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Є людина після 40 вже має ожиріння, то ймовірність старечого недоумства підвищується на 18%.

Низький рівень фізичної активності також збільшує небезпеку, вона зростає на 13%. До інших факторів ризику дослідника віднесли гіпертонію та діабет.

Читайте також:  Лікар назвав душ, який корисний для здоров'я

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, зараз понад 70% американців мають зайву вагу, а понад 40% – ожиріння. Переважно це пов’язано з низькою фізичною активністю, сидячим способом життя та західною дієтою, що включає велику кількість фастфуду.

Свої висновки американські вчені зробили на основі інформації з 375 000 людей. Кожному п’ятому було понад 65 років, а значить, вони вже перебували у віці, коли ризик хвороби Альцгеймера природно збільшується.