Обробка домашнього улюбленця проти паразитів – звичайна річ, яку регулярно проводять відповідальні власники тварин. Вони це роблять не тільки тому, що дуже люблять своїх хвостиків. Таким чином люди захищають і своє здоров’я, адже багато собачих та кошачих паразитів становлять небезпеку і для людини також.

Які паразити домашніх тварин небезпечні для людини?

Найбільш небезпечними для людини паразитами, що передаються від домашніх улюбленців є:

  1. Кліщі
  2. Круглі глисти або нематоди
  3. Стрічкові глисти

Кліщ може «приїхати» на собаці з прогулянки парком до квартири, а потім уразити когось з членів родини. Кліщі дуже живучі і витривалі, вони можуть чекати слушного моменту, щоби вкусити жертву, багато років.

Результати ураження кліщами дуже сумні: бореліоз, кліщовий енцефаліт – це небезпечні інфекційні захворювання, що можуть призвести до тяжких незворотних патологій нервової та серцево-судинної систем, опорно-рухового апарату і, навіть, летальних випадків.

Круглі глисти або нематоди можуть потрапити в організм людини таким чином:

  • від щенят чи кошенят. Часто вони інфікуються паразитами від мами ще в внутрішньоутробний період розвитку. Також паразити можуть попадати в організм малюків з материнським молоком. Яйця глистів виходять з фекаліями, їх злизує мама і розносить по шерсті малюка, вилизуючи її. В організм людини вони потрапляють через брудні руки;
  • через фекалії домашніх тварин. Тому дуже важливо прибирати за своєю собакою на вулиці, на власному подвір’ї. Тримайте лоток кота в чистоті і ретельно мийте руки після контакту з фекаліями своїх тварин;
  • через ґрунт, де бувають собаки або коти. Личинки можуть зберігатися в землі багато років, а на руки людини потрапити при контакті з землею, чи шерстю тварини, що бавилась не землі.

Після того, як личинки потрапляють в організм людини, вони починають «подорожувати» і можуть спричинити серйозні ураження, наприклад, сліпоту чи задуху.

Стрічкові глисти переносяться блохами. В організм людини можуть потрапити лише якщо та випадково проковтне уражену блоху, що знаходиться на шерсті його кота чи собаки. Або ж можна отримати проблему разом зі слиною тварини, що спіймала, та з’їла блоху. Такі випадки трапляються набагато частіше, ніж може здатися. Власник тварини може навіть не помітити, що сталося і захворіти.

Деякі з багаточисельних видів стрічкових глистів можуть визивати гидатоз. Вона характеризується утворенням в організмі ущільнень (кіст), що можуть вразити печінку, селезінку, нирки, кістки, мозок та призвести, навіть до смерті.

Для кого паразити домашніх тварин представляють найбільшу небезпеку?

Найбільше уразливі до паразитів, що переносяться домашніми тваринами, діти та дорослі зі слабким імунітетом.

Дітки дуже рухливі, контактні, безпечні, та ще замалі, щоби критично оцінювати невидиму небезпеку. Вони відносяться до тварин майже так само як і до людей: гладять, цілують їх, пригощають з рук, а потім їдять самі. Це значно підвищує ризик ураження паразитами.

Ослаблені та хворі люди мають слабкий імунітет, тому наслідки зараження для них можуть бути набагато важчими, ніж для людини із сильним імунітетом.

Кліщ

Як запобігти зараженню паразитами від домашнього улюбленця?

  1. Регулярно обробляйте всіх домашніх тварин проти паразитів та застосовуйте засоби від кліщів та бліх.
  2. Прибирайте фекалії зі свого подвір’я та місць де ви гуляєте з собакою.
  3. Регулярно прибирайте, мийте та міняйте наповнювач в лотку для котів.
  4. Дотримуйтеся особистої гігієни та привчайте дітей правильно поводитися з тваринами і щонайчастіше мити руки.

Виконання цих простих правил допоможе вашій родині мінімізувати ризик ураження паразитами, зберегти здоров’я домашніх улюбленців і інших членів сім’ї.

*На правах реклами