Експерти в галузі медицини і здоров’я розповіли про корисні і шкідливі властивості меду. Фахівці нагадують, що при покупці потрібно віддавати перевагу натуральному продукту, уникаючи вживання різних синтетичних аналогів.

У складі меду міститься близько 80% натурального цукру, а все інше – вітаміни, пилок, мінерали, білок і вода. Саме тому продукт вважається найбільш багатим джерелом поповнення енергії, а також відмінним засобом для профілактики і лікування ряду захворювань. Наявні в складі меду антиоксиданти допомагають підтримувати зір, нормалізувати артеріальний тиск, а також знижують ризик розвитку хвороб серця і судин. Також натуральний продукт бджільництва сприяє зниженню рівня холестерину, зменшує болі при хворобах шлунково-кишкового тракту і має протигрибковий ефект.

Читайте також:  Експерт розповів чому холодильник може бути бруднішим за сидіння унітазу

Помірне споживання меду, що містить біфідобактерії і кілька видів лактобацил, допомагає у виробництві імунних клітин, в боротьбі з надлишковою масою тіла і збільшенням рівня цукру в крові. Однак не варто забувати, що крім безсумнівної користі, мед може і шкодити організму. Це відбувається в разі неконтрольованого вживання продукту. У людини може з’являтися зайва вага, вироблятися збільшена доза інсуліну, що може стати причиною діабету, знижуватися артеріальний тиск.

Також можлива поява алергічних реакцій, харчових отруєнь або різких болів в животі. До речі, експерти не рекомендують нагрівати мед понад 45 градусів, так як при цьому втрачається велика частина корисних властивостей.

Читайте також:  Лікар назвала 3 доступні продукти, які допомагають уникнути тромбів