Серцево-судинні захворювання – основна причина смертності в усьому світі. Вважається, що головною причиною захворювань серця є наш спосіб життя. Ми вирішили розповісти вам про 10 найкорисніших продуктів для серця, які ви зможете придбати в будь-якому супермаркеті. Регулярне вживання такої їжі знизить ймовірність розвитку атеросклерозу, ішемії та інших захворювань серця.

1. Жирна риба для профілактики атеросклерозу

Першим ділом вирушаємо в рибний відділ, адже саме тут все найкорисніше для вашого мотора. А чи знаєте ви, чому ескімоси практично не хворіють на серцево-судинні захворювання? Все тому, що вони їдять багато жирної риби. У ній містяться омега-3 поліненасичені кислоти, які запобігають розвитку атеросклерозу та інших серцево-судинних захворювань, пов’язаних з підвищеним вмістом холестерину в крові.

2. Авокадо – джерело жирних кислот і калію

Ще одним хорошим джерелом поліненасичених жирних кислот є авокадо. Однак, крім отмега-3 жирів, в авокадо також міститься багато калію, який сприяє нормалізації серцевої діяльності.

Регулярне вживання авокадо сприяє нормалізації артеріального тиску і водно-сольового балансу.

3. Грейпфрут для нормальної роботи серцевого м’яза

Це хоч і гіркий, але надзвичайно корисний фрукт, який слід було б ввести в раціон харчування. У грейпфруті міститься велика кількість рослинної клітковини, глікозидів і вітаміну С. Глікозиди покращують діяльність серця, перешкоджають розвитку атеросклерозу і благотворно позначаються на серце при аритміях.

4. Льняна олія для профілактики серцево-судинних захворювань

Лляна олія – ​​це потужний профілактичний засіб щодо безлічі серцево-судинних захворювань. Саме в лляній олії міститься найбільше омега-3 кислот, які «нещадно» вичищають наші судини від залежавшегося холестерину.

Незважаючи на високу калорійність, лляне масло також сприяє схудненню, правда, вживати його потрібно в помірних кількостях (до 2 ст. л. на день).

5. Злакові культури – удар по холестерину

Ви принесете своєму організму неоціненну користь, якщо замініть білий хліб цільнозерновим, а також введете в ваш раціон харчування необроблені злаки.

У злаках міститься велика кількість клітковини, яка перешкоджає засвоєнню поганого холестерину. Регулярне вживання злаків буде відмінною профілактикою атеросклерозу та ішемічної хвороби серця.

Омега-3

6. Часник – потужний засіб від гіпертонії

Противірусні властивості часнику відомі здавна. Однак мало хто знає про те, що часник – це ще й прекрасний засіб від підвищеного тиску. Так, до складу часнику входить оксид азоту та сульфід водню – речовини, що сприяють зниженню артеріального тиску.

Деякі дослідження показують, що регулярне вживання часнику здатне знизити рівень артеріального тиску на 15-20 мм рт. ст.

7. Червоне вино: головне – знати міру

Ви будете здивовані, але червоне сухе вино може стати надійним помічником для вашого серця. Головне тут – знати міру (не більше келиха в день), а також вибирати справжні вина, а не порошкові.

Червоне вино багате антиоксидантами, а помірне надходження алкоголю надає стимулюючу дію на роботу серцево-судинної системи.

Увага! Вживати червоне вино можна, якщо ви здорові. В іншому випадку вино може нашкодити.

8. Ягоди – джерело мінералів і поживних речовин

Сезон ягід давно закінчено, але в супермаркетах ви можете купити заморожені ягоди, які на 90-95% зберігають всі корисні речовини.

Лісові ягоди – це прекрасне джерело калію, магнію, антоціанів, вітаміну С і клітковини. Всі ці компоненти необхідні для злагодженої роботи серцево-судинної системи.

Найкориснішими для серця ягодами вважаються: суниця, чорна і червона смородина, малина і журавлина.

Корисні покупки

9. Чорний шоколад – ласощі для здоров’я серця

Хороша новина для ласунів: чорний шоколад корисний для серця. Такий вердикт оголосили одразу кілька дослідницьких груп, які вивчали властивості какао-бобів.

Так, регулярне вживання чорного шоколаду запобігає появі згустків крові, а також покращує роботу червоних кров’яних тілець. Корисними для серця вважаються ті види чорного шоколаду, в яких вміст какао не менше 70%.

10. Гриби для профілактики серцевих захворювань і раку

Недавні дослідження показали, що більшість їстівних грибів містять у своєму складі ерготіанін. Ця речовина з унікальними властивостями, здатна нейтралізувати вільні радикали, які беруть участь у розвитку не тільки серцево-судинних захворювань, але і раку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СКІЛЬКИ КАЛОРІЙ В ФАСТФУДІ?

ЯК ЗМІЦНИТИ СЕРЦЕ?

ЩО ЛЮБИТЬ НАШЕ СЕРЦЕ