Вчені провели спеціальні тести, які показали, що деяким людям простіше відмовитися від шкідливої звички.

Доведено, що нікотин викликають серйозну залежність. При цьому людина підсаджується як фізично, так і психічно. Тому, коли деякі курці заявляють, що можуть позбутися шкідливої звички, коли захочуть, це найчастіше помилка. Однак, є категорії людей, яким дійсно простіше інших кинути палити.

Як з’ясували вчені, мова йде про тих людей, хто має здібності до математики. Це було доведено в ході експерименту за участю 696 курців, який провели співробітники університету в Огайо.

Вчені запропонували добровольцям вирішити простий математичний тест, за результатами якого визначалася здатність людей до рахунку. Після чого курцям розповіли про шкоду куріння і передчасної смерті. Частина інформації була представлена у вигляді графіків, схем і діаграм, а частина була просто в текстовому варіанті.

Бесіду з добровольцями вчені повторили через 6 тижнів. Метою було дізнатися у людей наскільки реально вони сприйняли загрозу для власного здоров’я, чи готові розлучитися з сигаретами.

Виявилося, що ті люди, хто краще впорався з математичним тестом, запам’ятали більше фактів про шкоду куріння і перейнялися так, що кинули палити.

Вчені встановили також, що рівень інтелекту людини, його освіченість допомагають простіше позбутися шкідливих звичок. Це пов’язано з тим, що такі люди більше розуміють ризики для здоров’я і життя, тому психологічно простіше відмовляються від сигарет, навіть якщо курили їх давно.

Провідний автор дослідження Бріттані Шутс-Рейнхард впевнена, що наркологам важливо підносити інформацію про шкоду куріння в більш ефективній формі, тоді людям простіше буде відмовитися від куріння.