Якщо ви ще не починали активно їсти буряк, то саме час зробити це. Цей овоч володіє феноменальним набором корисних поживних властивостей, і особливо він допомагає жертвам гіпертонії.

Якщо складати список корисних для здоров’я овочів, буряк точно буде займати в ньому одне з перших місць. Він насичений різними природними нітратами, які розширюють кровоносні судини. А це знижує артеріальний тиск і допомагає переносити насичену киснем кров до мозку і м’язів. Буряк відмінно підходить людям, які практикують регулярні фізичні навантаження. Британські дослідники з’ясували, що буряковий сік рятує від м’язового болю, пов’язаного з старанними тренуваннями. Ще одне дослідження продемонструвало, що даний сік підвищує серцево-судинну ефективність. Наприклад, футболісти, які вживають концентрований буряковий сік, бігають швидше, при цьому зберігаючи стабільним ритм серцебиття.

Плюс до цього, червоний колір буряка приховує в собі ще одну властивість. Цей колір пояснюється впливом пігменту бетаїну, який є найважливішим антиоксидантом. Основна функція антиоксидантів – бій з вільними радикалами і зменшення рівня запалень. Саме запальні процеси пов’язані з численними хронічними недугами, включаючи серцево-судинні захворювання і навіть пухлини.

Якщо всіх цих аргументів вам все ще недостатньо, то нагадаємо про те, що буряк насичений калієм, волокнами і фолатами, які допомагають нам захищати мозок. Вживайте по стакані бурякового соку за кілька годин перед початком фізичних навантажень. Якщо ви не практикуєте тренування, то включіть хоча б кілька порцій буряків в ваш щотижневий раціон для досягнення бажаного ефекту.

Джерело: МедікФорум