Група данських вчених-кардіологів з Університету Копенгагена прийшла до висновку про те, що ймовірність ранньої смерті від проблем з судинами для людей збільшується вдвічі, якщо вони ведуть самотнє існування. Результати свого дослідження вони представили на конгресі EuroHeartCare 2018 в Дубліні.

Багато експертів вважають, що самотність в плані ризику виникнення таких недуг як коронарна хвороба серця та інсульт навіть більш небезпечно в своєму впливі, ніж ожиріння. Датські дослідники додали до цього висновок, що самотність може підвищувати ймовірність виникнення інших серцевих порушень – наприклад, ішемії, миготливої аритмії.

Попередні дослідження, до речі, теж демонстрували, що самотність може бути фактором передчасної смерті. Дані свідчили: люди без родичів, сім’ї та близьких часто вмирає на кілька років раніше своїх однолітків, що ділять своє життя з кимось іншим.

«Самотність одночасно і негативно впливає на здоров’я саме по собі, і призводить до того, що літні і хворі люди забувають приймати свої ліки. В середньому воно підвищує ймовірність передчасної смерті для жінок, і для чоловіків в два рази», – висловилися на цей раз вчені з Копенгагенського університету.