Коли ми їмо їжу з високим вмістом насичених жирів, транс-жирів та цукру, наша печінка починає виробляти надто багато холестерину, нагадують медики.

Високий рівень холестерину означає, що кровоносні судини наражаються на ризик закупорки ним, що загрожує нормальній роботі серця аж до виникнення інфаркту. Наша печінка починає виробляти дуже багато холестерину в умовах шкідливих звичок, після чого цей жир «подорожує» по всьому тілу, збираючи всілякі запальні речовини. Потім він починає відкладатися у вигляді бляшок на внутрішніх стінках артерій, викликаючи їх звуження та утруднюючи проходження крові.

Вчені Гарвардського університету констатують, що зменшити високий рівень холестерину можна за рахунок харчування – зменшити його концентрацію допомагають певні продукти. Деякі з них містять розчинну клітковину, яка пов’язує холестерин у системі травлення і виводить його з організму до того, як він потрапить у кровотік. Деякі містять поліненасичені жири, які безпосередньо знижують рівень ЛПНГ (ліпопротеїни низької щільності, так званий «поганий» холестерин). Окремі продукти містять рослинні сполуки стероли та станоли, які блокують засвоєння організмом холестерину.

Зокрема, експертами було названо овочі та фрукти, особливо ефективні у справі зниження високого рівня холестерину.

Яблука. Вчені констатують, що «вживання двох цілих яблук зі шкіркою на день допомагає знизити рівень холестерину в крові та запобігти серцевому нападу або інсульту».

Яблука містять пектин, який прикріплюється до холестерину ЛПНЩ і виводить його з організму, коли неабсорбовані тверді речовини викидаються з кишківника. До того ж пектин у яблуках поряд з іншими типами клітковини є гарним джерелом їжі для здорових бактерій у кишечнику.

«Яблука, апельсини, морква, персики, виноград, полуниця, цитрусові – всі вони містять цей пектин, який є різновидом розчинної клітковини, яка знижує рівень ЛПНГ-холестерину», – пояснюють фахівці.

Квасоля. Свіжа зелена або сушена, квасоля особливо багата на розчинну клітковину, що допомагає знижувати високий холестерин. Її перетравлення вимагає часу, у результаті після їжі довше зберігається почуття ситості. Таким чином, квасоля є корисною їжею для тих, кому важливо знизити високий рівень холестерину, і для тих, кому необхідно худнути.