Вживання штучних підсолоджувачів збільшує ризик розвитку злоякісних пухлин. Таке дослідження вчених із французького інституту INSERM.

Вчені з Франції пов’язали вживання штучних підсолоджувачів із ризиком розвитку пухлин. Саме дослідження було досить масштабним, але експерти, що не брали участь у ньому, заявили, що не побачили виняткових доказів, що дозволяють рекомендувати людям не використовувати штучні підсолоджувачі.

Попит на них останніми роками різко збільшився, а крім того, їх застосовують і виробники так званих дієтичних продуктів харчування від газованих напоїв до різноманітних солодощів. Метою їх застосування є захист від збільшення ваги через цукор.

При цьому вчені ведуть суперечки про те, наскільки ці замінники цукру корисні або шкідливі самі по собі. І ось тепер французькі вчені проаналізували дані з більш ніж 100 000 осіб, які самостійно повідомляли про свій раціон, спосіб життя та здоров’я в період з 2009 по 2021 роки.

Отримані дані щодо підсолоджувачів порівняли з кількістю пухлинних захворювань, зробивши поправку на інші змінні на кшталт куріння, неправильного харчування, віку та рівня фізичної активності.

Встановлено, що учасники, які вживали найбільшу кількість штучних підсолоджувачів, мали на 13% більш високий ризик раку, порівняно з тими, хто їх не вживав.

Підвищена небезпека розвитку пухлин спостерігалася при вживанні таких підсолоджувачів, як аспартам та ацесульфам калію, які використовуються у багатьох безалкогольних напоях. 79% учасників були жінками, 37% активно вживали штучні підсолоджувачі.