Лікар-ендокринолог Надія Фетісова розповіла про вітаміни, які потрібно приймати для зміцнення здоров’я кісток та суглобів. Особливо важливо дбати про них у середньому та старшому віці.

Правильні вітаміни сприяють міцності та еластичності кісток та суглобів в організмі людини, і дуже важливо стежити за вмістом цих нутрієнтів у раціоні. На перший план у цьому питанні виходять вітаміни D та К2, оскільки вони беруть участь у будівництві кісток.

За словами Фетісової, людина повинна за добу отримувати не менше 500 міжнародних одиниць вітаміну D, і не менше 50 мг вітаміну До.

Природно, що з найважливіших мінералів для кісток є кальцій. Дорослим потрібно не менше 1000 мг кальцію, а вагітним та підліткам – до 1500 мг.

При цьому зараз середньостатистичний українець з їжею отримує не більше 400 мг кальцію на день, тому недостатню дозу можна отримувати у формі харчових добавок з вітамінами та мінералами.

Фетисова порадила зробити вибір на користь холекальциферолу – форми вітаміну D, що найлегше засвоюється, а також менахінону-7, який дозволяє отримати необхідну дозу вітаміну К2. Якщо приймати обидва ці препарати, то можна досягти збалансованого вмісту кальцію в нашому тілі.