По цих ознак можна припустити, що людина ризикує постраждати від загрозливого життя події.

Зупинка серця – одна з найбільш смертоносних невідкладних медичних ситуацій: якщо постраждалій людині не надати своєчасну допомогу, вона вмирає. Багато хто плутає її з серцевим нападом, але це не одне й те саме. Зупинка серця є наслідком порушення серцевого ритму, що викликається збоєм у системі електричних сигналів, пише The Sun.

Зазвичай вона здається чимось раптовим, але насправді перед зупинкою серця можуть виникати деякі проблеми із самопочуттям, які відіграють роль ранніх симптомів. Про це розповіла доктор Кіндарон Рейнір із медичного центру Седарс-Сінай.

Читайте також:  Названо продукти, які допомагають схуднути

Дослідження під керівництвом доктора Рейніра було опубліковано журналом Lancet. Воно показало, що близько половини пацієнтів, у яких відбувається зупинка серця, заздалегідь виникають несприятливі симптоми – це відбувається за кілька годин, днів або тижнів.

Чотири ранні ознаки зупинки серця можуть виникати за добу до неї, констатувала дослідниця. Ось перелік цих провісників:

  • Задишка.
  • Біль у грудях.
  • Сильне потовиділення.
  • Судоми.

Крім того, додала доктор Рейнір, ознаками, що виникають перед серцевою катастрофою, іноді стають нудота або блювання, слабкість, запаморочення, а також симптоми, характерні для травного розладу чи кишкової інфекції.