Рано чи пізно кожна людина відчуває втому. Однак якщо після сну або відпочинку вона нікуди не йде, слід задуматися про здоров’я. Лікарі перерахували основні симптоми постійної втоми і сонливості.

Анемія

Однією з найбільш частих причин постійної втоми є залізодефіцитна анемія, пише Національна служба охорони Здоров’я Великобританії (NHS). Найчастіше їй схильні жінки, але вона може виникнути і у чоловіків. Зазвичай при анемії людині здається, що його м’язи дуже “важкі”.

Апное уві сні

Апное уві сні – це стан, при якому верхні дихальні шляхи періодично перекриваються, в результаті чого дихання постійно переривається. Це призводить до гучного хропіння і падіння рівня кисню в крові. Через утруднене дихання людина часто прокидається протягом ночі і відчуває себе втомленим з самого ранку.

Недостатня активність щитовидної залози

Недостатня активність щитовидної залози означає, що в організмі занадто мало гормону тироксину, тому людина відчуває втому. Його рівень можна перевірити, здавши аналіз крові.

Глютенова хвороба

Це довічне захворювання, викликане реакцією імунної системи на глютен-білок, що міститься в пшениці, ячмені та житі, а, отже, в деяких макаронних виробах, хлібі, тістечках і крупах.

Синдром хронічної втоми

Синдром хронічної втоми-це втома, яка триває не менше 4 місяців. Вона може супроводжуватися і іншими симптомами, наприклад, болем в м’язах або суглобах.

Цукровий діабет

Один з основних симптомів діабету першого і другого типу – сильна втома. Іншими ключовими ознаками хвороби є сильна спрага, часте сечовипускання і втрата ваги. Якщо ці симптоми присутні, слід звернутися до лікаря.

Депресія

При депресії людина може відчувати повну відсутність сил. Також часто розвивається безсоння, що провокує втому і сонливість протягом дня.

Занепокоєння

У деяких людей є постійне неконтрольоване почуття тривоги, настільки сильне, що воно впливає на їх повсякденне життя. Лікарі називають це генералізованим тривожним розладом. Крім занепокоєння і дратівливості, люди з цією недугою часто відчувають втому.