Яскрава соковита помада сьогодні актуальний тренд , слідуючи якому жінки розкуповують цей косметичний продукт у величезних кількостях. Тим часом , бразильські ЗМІ повідомили про дослідження губної помади: експертами було проаналізовано склад помад більше 10 відомих світових брендів. На підставі отриманих даних фахівці зробили висновок про потенційну шкоду , яку помада здатна завдавати жіночому здоров’ю .
 
Дослідження показало , що у складі помад містяться речовини (наприклад , парафін) , які при попаданні на поверхню зубів (а це при використанні губної помади відбувається неминуче) псують їх. Зокрема , в результаті щоденного використання помади протягом декількох тижнів на зубній емалі можуть з’явитися мікротріщини , що ще через кілька місяців призведе до розвитку карієсу.
 
Але хімікати , які можуть довести вас до карієсу , – це далеко не всі потенційно небезпечні сполуки, присутні в губній помаді. На думку медиків , певну загрозу здоров’ю несуть такі компоненти в її складі як метакрилат , парабени , свинець , кадмій , триклозан . При цьому триклозан дослідники виділяють особливо , як консервант , який не вивчали спеціально раніше.
 
Результати нещодавнього дослідження говорять про те , що така субстанція як триклозан здатна чинити негативний вплив на м’язи і серцево-судинну систему. Крім того , під впливом триклозану можуть виникати проблеми з діяльністю ендокринної системи , що , в свою чергу , провокує у жінок підвищену активність чоловічих гормонів , зростання зайвої ваги , порушення менструального циклу , надмірний ріст волосся , безпліддя .
 
Примітно , що більш ранні дослідження також вказують на можливу небезпеку постійного використання помади. Їх організатори стверджували , що губна помада здатна шкодити внутрішнім органам за рахунок того , що жінки часто «з’їдають» помаду зі своїх губ. Як найбільш сильний прояв такої шкоди медики називали розвиток злоякісних утворень .

Читайте також:  Експерти називають 4 ключові звички довгожителів

У той же час виробники косметики не згодні з наведеними вище висновками. За їх словами , досліди , які виявили шкоду помади , проводилися не на людях , а на тваринах , і тому їх результати не можна вважати об’єктивними .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медики по-новому оцінили шкоду мобільників

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News