Обмежений бюджет потребує економії, але це ще не привід відмовлятися від корисних овочів та фруктів.

Як дотримуватись здорового харчування, коли зростають ціни на продукти? Фахівці радять наголошувати на «економічні» продукти.
На думку багатьох експертів, «овощ номер один», який потрібно купувати за обмеженого бюджету, – це цибуля.

Півсклянки сирої цибулі містить 1 грам білка, 0 грамів жиру, 7 грамів вуглеводів, 117 міліграм калію (це 4% рекомендованої добової норми), 6 міліграм вітаміну С (близько 8%), 15 мікрограм фолієвої кислоти. Ця кількість поживних речовин не така висока, як у деяких інших овочах, проте при регулярному вживанні цибуля може надати значний позитивний вплив на організм.

Читайте також:  Хвороба Паркінсона: рання ознака у почерку - пояснення мікрографії

Головні переваги цибулі. Містить антиоксидант кверцетин, який знижує ризик серцевих захворювань та допомагає регулювати рівень цукру в крові. Дослідження показують, що поєднання цибулі з часником може допомогти знизити ризик деяких видів раку, включаючи рак молочної залози.

Також цибуля має антибактеріальні властивості, допомагає боротися з бактеріями, що викликають хвороби харчового походження. Якщо зберігати овоч у прохолодному, темному та сухому місці, він добре протримається протягом кількох тижнів.

Щодо «фрукта номер один» при обмеженому бюджеті, то таким визнано банани. Будучи «бюджетним продуктом», банани є справді здоровою їжею. Один середній банан містить 1 г білка, 27 г вуглеводів (включаючи 14 г природного цукру), 3 г клітковини, 422 міліграма калію (близько 16% нашої добової потреби).

Читайте також:  Чи можна розбити серце? 7 фактів про важливий орган

Головні переваги бананів. Вживати переважно дещо недозрілі плоди – вони містять резистентний крохмаль, який допомагає покращити здоров’я кишечника, діючи подібно до пробіотика. Крім того, він покращує контроль рівня цукру в крові, сприяє підтримці здорової ваги.

Завдяки високому вмісту калію, фрукт може допомогти знизити ризик серцевих захворювань, знизити кров’яний тиск. У бананах містяться і речовини, які діють як нейромедіатри, покращуючи настрій, знижуючи ризик занепокоєння. До речі, в їжу цілком придатна і їхня шкірка, що є відмінним джерелом клітковини (головне, ретельно вимити).