Взимку потрібно бути готовим до будь-яких несподіванок, у тому числі – до переохолоджень. Кілька простих порад допоможуть вам зігрітися, уникнути ГРВІ та обморожень.

1. Відігрійтесь в теплому приміщенні

Навіть якщо у вас немає можливості негайно відправитися додому, не намагайтеся повторити подвиг Жені Лукашина з «Іронії долі», витанцьовуючи бадьорі танці на морозі. Зайдіть в магазин або кафе, замовте теплий напій і почекайте, поки вас перестане бити озноб. Зазвичай це займає 15-20 хвилин. Перевагу краще віддати імбирному або лимонному чаю, а ось від кави відмовтеся: вона швидко виводить з організму рідину, що замерзлій людині зовсім ні до чого.

2. Не пийте алкоголь

Лікарі категорично не рекомендують пити алкоголь на морозі: він розширює судини, і тепло йде в рази швидше. У результаті людина переохолоджується, але перебуваючи в стані сп’яніння, вже не відчуває цього. Зігрітися чаркою коньяку можна лише вдома, після того, як ви повністю «розморозитеся».

Читайте також:  Як правильно приймати Нейротропін
3. Не розтирайте замерзлу шкіру снігом

Якщо шкіра зблідла від морозу, не поспішайте розтирати її снігом: так її тільки травмуєте. Зробіть легкий масаж і поспішіть сховатися в теплому приміщенні. Також не варто «приростати» до батареї, гріти руки в гарячій воді з-під крана або мазати їх жирним кремом. Зачекайте 20 хвилин: замерзлі ділянки шкіри почервоніли? Це хороший знак: кровообіг почав відновлюватися. Тепер можна нанести на руки і обличчя живильний крем.

4. Зніміть металеві аксесуари

Мороз – не найкращий час для ваших улюблених кілець, браслетів, сережок і годин. Вони не тільки забирають тепло вашого тіла, але й перешкоджають нормальному кровообігу. Схрестіть руки на грудях, поклавши долоні під пахви – так вони швидше нагріються.

Як уникнути переохолодження

5. Не поспішайте приймати гарячий душ

Ви прийшли з морозу і поспішаєте відігрітися під струменями гарячої води? Не краща ідея: різкі перепади температури – зайвий стрес для організму. Переодягніться в теплий домашній одяг, закутавшись в ковдру, не поспішаючи випийте чашку чаю, і лише потім прийміть ванну.

Читайте також:  Особенности техники акварельного татуажа губ
6. Прийміть таблетку ацетилсаліцилової кислоти

Ацетилсаліцилова кислота зовсім не даремно включено Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку життєво необхідних ліків. У разі переохолодження цей препарат зніме спазм судин, і тепло рятівної хвилею розіллється по вашому тілу.

7. Не парьте ноги в гарячій воді

Щоб не захворіти, влаштуйте ногам правильну ванночку. Наберіть в таз води не тепліше +30 ° С, і поступово збільшуйте температуру до 40 ° С. Якщо у вас вже почався нежить, додайте в таз пару стаканів настою з квіток липи: це зніме набряк слизової, і ви відчуєте себе набагато краще. Процедура повинна займати не більше 30 хвилин.

Читайте також:  Как и для чего используются миорелаксанты
Як уникнути переохолодження?
  • Слідкуйте за вологістю повітря. Навіть якщо на вулиці 0 ° С або невеликий плюс, але вологість підвищена через дощ або мокрий сніг, ви ризикуєте замерзнути сильніше, ніж при температурі -5 ° С.
  • Не носіть в мороз тісні або облягаючі речі: відсутність повітряного прошарку і порушений кровообіг сприяють переохолодженню.
  • Носіть шапку та рукавички. Через голову і руки людина втрачає велику частину тепла.
  • Відпочивайте. Ослаблені і втомлені люди замерзають і захворюють набагато частіше.
  • Їжте калорійну їжу. Переварюючи її, організм буде виділяти більше тепла.
  • Частіше дивіться у дзеркало. Якщо лице і губи стали блідими, негайно зайдіть до приміщення.
  • Постійно ворушіть пальцями рук і ніг. Кровообіг прискориться, і вам буде тепліше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК НЕ ЗАМЕРЗНУТИ ВЗИМКУ: ПРАВДА І МІФИ

ЯК ЗМІЦНИТИ ЗДОРОВ’Я ВЗИМКУ

ЧОМУ БОЛЯТЬ СУГЛОБИ ВЗИМКУ