Виконання цих простих рекомендацій дозволить помітно зменшити ризик серцево-судинних захворювань, як встановили вчені Клініки Клівленда. А ці хвороби все ще є основною причиною відходу з життя людини.

Відмова від куріння

Куріння є головним фактором ризику серцево-судинних захворювань, на нього припадає 20% усіх смертей через ішемічну хворобу серця. Повна відмова від куріння дозволяє протягом кількох років ліквідувати згубні наслідки цієї шкідливої ​​звички для здоров’я та продовжити життя.

Обмеження алкоголю

Абсолютно відмовлятися від келиха вина не обов’язково, якщо ви не страждаєте на алкогольну залежність. Але зловживання алкогольними напоями негативно впливає на серцево-судинну систему, оскільки провокує гіпертонію, інсульти та серцеву недостатність. У алкоголіків також частіше відзначається кардіоміопатія – захворювання, що вражає серцевий м’яз.

Сидячий образ життя

Це звичка за кількістю шкідливих наслідків не поступається курінням. Ключ до здоровішого серця в середньому та похилому віці – правильна кількість фізичних навантажень. А для цього потрібно 4-5 разів на тиждень тренуватися, хоч би прогулюючись пішки, плаваючи в басейні або катаючись на велосипеді.

Менше телевізора

Перегляд телевізора також підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Якщо ми витрачаємо на ящик менше години на день, це дозволяє на 10% знизити ризик ішемічної хвороби серця. До такого висновку нещодавно дійшли вчені з Гонконзького університету.