Деякі продукти виявляють свою повну поживну силу лише у певних поєднаннях.

Фахівці радять вміло комбінувати різні продукти і рекомендують такі поєднання, в яких їхня користь для здоров’я стає суттєвішою.

М’ясо з журавлиною. Вітамін С, що міститься в червоних ягодах, сприяє кращому засвоєнню цінного заліза з м’яса. Загалом, кажуть дієтологи, потрібно завжди доповнювати багаті на залізо продукти вітаміном С – наприклад, соком лимона або ягодами, насичені ним.

Каша з чорницями. За даними Університету Тафтса, овес у поєднанні з ягодами, що містять вітамін С, ефективно запобігає процесу окислення «поганого» холестерину ЛПНГ, який сприяє розвитку атеросклерозу, згубного для кровоносних судин.

Капуста з кмину. Проста капуста є одним із найкращих доповнень до раціону: вона дає організму вітаміни С, А, В, Е, К, а також мінерали – кальцій, магній, залізо. До того ж має кровоочисну та протизапальну дію. Єдина проблема полягає в тому, що овочі з високим вмістом клітковини нелегко засвоюються, можуть викликати подразнення кишок. У свою чергу, насіння кмину або фенхелю стимулюють вироблення шлункового соку, що полегшує їхнє перетравлення.

Яблуко з темним виноградом. У такому поєднанні стає суттєвіше їхня користь для здоров’я серцево-судинної системи. Яблука містять особливо велику кількість рослинної речовини кверцетину, а темний виноград – багато катехіну. Обидва флавоноїди мають протизапальну дію: вони протистоять злипання тромбоцитів і, таким чином, знижують ймовірність серцевих нападів.

Куркума з чорного перцю. Головний інгредієнт куркуми – речовина куркумін – може пригнічувати запалення, завдяки чому уповільнюються процеси старіння, покращується захист організму від розвитку раку. Цей ефект можна зробити суттєвішим, поєднуючи куркуму з чорним перцем: інгредієнт перцю піперин у багато разів збільшує абсорбцію активного інгредієнта куркуми.

Помідори з авокадо. У такому поєднанні корисні жири в авокадо сприяють кращому засвоєнню лікопін, що міститься в помідорах.