Якщо після їди останнім часом ви стали постійно відчувати здуття живота, не залишайте цей симптом без уваги, зверніться до лікаря.

Рак кишечника може бути виліковним, якщо діагностується на ранній стадії. Щоб у разі розвитку цього захворювання помітити його вчасно, лікарі радять звертати увагу на здуття живота.

“Дискомфорт і здуття живота після їжі може бути ознакою раку кишечника”.

Кишечник є частиною травної системи, відповідальної за розщеплення їжі та переміщення неперетравлених відходів для виведення з організму. Таким чином, симптоми злоякісного захворювання можуть з’являтися після їжі, і вони можуть включати здуття живота.

Говорячи про інші ознаки, якими може виявлятися рак кишечника, медики радять звертати увагу на такі зміни.

  • Стійкі зміни у звичках кишечника.
  • Кров у стільці.
  • Біль в животі.
  • Ненавмисна втрата ваги.
  • Втома.

Онкологи відзначають, що ознаки колоректального раку можуть бути малопомітними. Наприклад, кажуть лікарі, рак кишечника може призвести до нестачі заліза в організмі, що спричиняє анемію (відсутність еритроцитів). У цьому випадку людина відчуває втому, її шкіра може виглядати блідою. Крім того, можливі дискомфорт, болючі відчуття у задньому проході. Говорячи про зміну звичного режиму роботи кишечника, медики рекомендують звертати увагу на наступні стани: рідкіший стілець, частіше спорожнення або, навпаки, запор. Ще одна можлива ознака раку – оманлива напруга як при позиві до спорожнення.

До терапевта слід звернутися, якщо ці симптоми не зникнуть або почнуть впливати на те, як людина спить або їсть.

“Наявність названих симптомів не означає, що у людини рак кишечника, але якщо вони зберігаються тривалий час, їх завжди слід перевіряти у лікаря”.