Вчені констатують: передбачити довготривалі наслідки, пов’язані з впливом радіоактивних продуктів, поки що неможливо. При цьому фахівці відзначають, що в реальності жителі планети досить часто вживають в їжу такі продукти.

Людство вже не раз стикалося з радіоактивною небезпекою. Недавня аварія на АЕС «Фукусіма-1» є черговим нагадуванням про те, що протиставити загрозі радіаційного зараження ми поки нічого не можемо. Також ніхто не може бути повністю впевнений в тому, що він не вживає продукти, які в тій чи іншій мірі забруднені радіоактивним випромінюванням.

Вчені відзначають, що шкода і небезпека, пов’язані з вживанням радіоактивної їжі, залежать від кількості радіаційного випромінювання, що проникло в них. Експерти застерігають: продукти можуть отримувати наддози іонізуючого випромінювання через грунт або воду, причому деякі рослини та гриби, що йдуть на харчування людям, схильні накопичувати в собі радіацію з плином часу.

Наукові фахівці вважають, якщо людина з’їсть продукт, радіаційний фон якого в сотні разів перевищує безпечні значення, його організму буде завдано непоправної шкоди. Швидко потрапивши в кров, радіоактивні елементи проникнуть також в кісткову і м’язову системи. Їх активність призведе до різкого збільшення отруйних сполук, руйнівних для клітинної цілісності. На цьому тлі часто розвиваються анемія, деструктивні зміни легеневої тканини, патології печінки, нирок, проблеми з серцем.

Одна з найсерйозніших загроз радіоактивних елементів для організму в тому, що вони за словами вчених «накопичуючись в організмі людини, створюють умови для розвитку найбільш агресивних форм онкологічних захворювань».

Раніше ми писали про те, що хліб може містити в собі речовини, що викликають рак.

Джерело: МедікФорум