Дефіциту вітамінів взимку цілком можна уникнути, стверджують експерти. Для овочів і фруктів існують альтернативи, які нітрохи не поступаються їм в поживності.

Якщо є можливість, то краще в розпал сезону збору врожаю заморозити частину овочів і фруктів, щоб використовувати їх в зимову пору року. Причому, як стверджують дієтологи, такі плоди є більш корисними, ніж свіжі.

У раціон необхідно також включати квашені продукти. При такій формі консервації в овочах і фруктах зберігається максимальна кількість вітамінів, на відміну від, наприклад, смаження.

Додатковим плюсом є руйнування простих цукрів при цьому процесі. Отже, в організм надходить менше вуглеводів. Однак квашені продукти можуть створити додаткові проблеми людям з хворобами шлунково-кишкового тракту, оскільки вони мають підвищену кислотність.

Читайте також:  Як спалити жир на животі: названо найкращий час для тренувань при схудненні

Уникнути авітамінозу взимку допоможе додавання в раціон коренеплодів і тих овочів, які здатні зберігатися в сирому вигляді протягом тривалого часу. Йдеться про гарбуз, буряк, ріпчасту цибулю, моркву і капусту.

Щоб в них залишилося якомога більшу кількість вітамінів, краще вдатися до гасіння і запікання, а не до інших видів термічної обробки.

Джерело: Harper’s Bazaar