Існують деякі побоювання з приводу того, чи консервовані продукти, такі як консервовані помідори, можуть збільшити ризик розвитку раку у людини. Є також питання про те, чи можуть помідори самі собою збільшувати або зменшувати ризик захворювання на рак. На щастя, Cancer Research UK готове дати чітку та лаконічну відповідь.

Благодійна організація каже:

“Ні, вживання в їжу свіжих або консервованих помідорів не впливає на ризик розвитку раку. Вживання в їжу консервованих помідорів не викликає рак. Деякі бляшанки та банки вкриті чимось, що називається бісфенолом-А (BPA). Зберігалися у банках, покритих BPA, не викликає раку”.

Читайте також:  Провали пам'яті не головний симптом: як починається судинна деменція

Помідори також не запобігають раку. У деяких дослідженнях вивчалося, чи вживання помідорів може допомогти запобігти раку простати. Ці дослідження були зосереджені на хімічній речовині у томатах під назвою лікопін.

«Але немає переконливих доказів того, що лікопін знижує загальний ризик раку або ризик передміхурової залози».

Хоча помідори не можуть запобігти розвитку раку, важливо те, що вони не обов’язково збільшують ризик розвитку цього захворювання. Говорячи про те, чи може їжа мати велике значення, Том Стенсфелд, також з Cancer Research UK, додав:

«Дієта та профілактика раку — складне питання, на яке є кілька чорно-білих відповідей; ми закликаємо всіх дотримуватися збалансованої дієти з високим вмістом фруктів та овочів та низьким вмістом червоного та переробленого м’яса, жиру та солі».

Читайте також:  Лікарі назвали способи дізнатися про стан здоров'я по вигляду ніг

В результаті дієта може мати значення, але наскільки велика різниця, до кінця не відомо; Безсумнівно те, що чим здоровіше людина харчується, тим здоровішим буде його тіло. Хоча немає жодних доказів того, що помідори знижують ризик раку передміхурової залози, це стан, про який мають знати більше чоловіків.