Поганий стан ясен може бути пусковим механізмом інших захворювань, попереджають лікарі.

Все більше даних свідчить про те, що запалення і хвороби ясен можуть відігравати серйозну роль у виникненні, здавалося б, не пов’язаних з цим проблем зі здоров’ям. Йдеться в тому числі про порушення, небезпечні для людського життя.

Серцеві захворювання. Дослідження, опубліковане в журналі BMJ Open, показало: люди з хворобами ясен схильні до більш високого ризику серцево-судинних проблем, включаючи серцеву недостатність, інсульт, судинну деменцію. На думку вчених, запалення ясен запускає ланцюгову реакцію, яка призводить і до запалення в серцево-судинній системі, роблячи її вразливою перед небезпечними порушеннями.

Читайте також:  Чим корисна і шкідлива свинина і як вибрати справді гарне м'ясо

Недоумство. Деякі дослідження свідчать, що існує певна зв’язок між пародонтозом (захворювання ясен), втратою зубів і погіршенням когнітивних функцій. Зокрема, у людей з пародонтозом також фіксується підвищене відкладення бета-амілоїду в головному мозку, що характерно для хвороби Альцгеймера.

Високий ризик раку. Журнал Lancet пише, що “існує зв’язок між хворобами ясен і захворюваністю на рак”.

Вчені встановили наявність кореляції між поганим станом ясен і раком підшлункової залози. Також є дані, що для людей із запальними процесами в яснах підвищується ризик виникнення пухлин шлунково-кишкового тракту.

Цукровий діабет. Дослідники Школи громадської охорони здоров’я ім. Мейлмана (Колумбійський університет) зробили висновок, що “у людей з пародонтитом частіше розвивається діабет 2 типу в більш пізньому віці”.

Читайте також:  Дефіцит вітамінів: погане харчування знижує надходження кисню в організм - симптоми

Еректильна дисфункція. Формування цього порушення є складною проблемою, яку можуть провокувати як психологічні, так і фізіологічними факторами. Вживання тютюну та алкоголю, гіпертонія є добре відомими факторами ризику. Захворювання пародонту, на думку деяких дослідників, теж можуть виявитися провокаторами еректильної дисфункції у чоловіків, хоча для підтвердження необхідні додаткові дослідження.