Вчені опублікували чергове страшне відео про те, що саме сигарети роблять з легенями людини. На картинці викладені два органи: одне від здорової людини, і одне від тої, хто викурює по пачці в день.

Шокуюче по своєму змісту відео демонструє різницю між здоровими легенями і органами людини, яка щодня протягом 20 років викурювала по одній пачці. Відео виклали медики з Північної Кароліни, воно демонструє покриті чорним наростом легені хворого на рак, які навіть не можуть нормально наповнюватися повітрям. Поруч з ними на тому ж самому підносі червоні по відтінку здорові легені, які цілком нормально наповнюються повітрям і здуваються. В Україні близько 36% чоловіків і 7% жінок курять сигарети, і за цим показником наша країна знаходиться в числі світових лідерів. Для порівняння, в США курцями є 15% дорослих жителів, а у Великобританії – 17%.

Нагадуємо, що куріння збільшує ризик розвитку раку легенів приблизно в 23 рази, також сигарети прямо або побічно винні у 87% всіх смертей. На відео, як підкреслюють його автори, демонструються легені курця, страждав від хронічної обструктивної хвороби легенів і раку. Вони практично втратили здатність нормально наповнюватися киснем і скорочуватися. Отже, цим легеням доводилося працювати значно більш важко для того, щоб забезпечувати організм киснем, а значить, за життя курець страждав від важкої задишки.

У грудні минулого року на британському телебаченні з’явилася соціальна реклама, яка показувала, як різного роду отрути з сигарет потрапляють у кров і розносяться по всьому організму протягом декількох секунд, викликаючи пошкодження всіх значних органів. У рекламі підкреслювалося, що куріння призводить до підвищення рівня кадмію – металу, який застосовується при виробництві батарей, а також зростанню кількості нітрозамінів та окису вуглецю, що провокують рак.